top of page

Reklam Filmi

Reklam Filmi Nedir?
 
Reklam filmi, markaların ürün/hizmetlerini tüketiciye daha etkili bir şekilde yansıtmak amacıyla kullanılan reklam ve pazarlama unsurlarından bir tanesidir. Fotoğraf, video ve seslendirmenin kullanıldığı reklam filmlerinde gerçekçi ve etkileyici bir imaj yaratarak mesaj verilmektedir. Ürün/hizmetin tüketiciye ne tür bir avantaj sağlayacağını yansıtan reklam filmleri; web sitesi, TV ve sosyal medya platformlarında paylaşılarak tüketiciye ulaşır. Bu yönüyle reklam filminin tüketici üzerinde bıraktığı iz diğer pek çok reklam ve pazarlama aracına nazaran daha özeldir.
 
Reklam Filmi Ne İşe Yarar?

 
İnternette zaman geçirirken ya da TV izlerken sık sık reklam filmleri ile karşı karşıya kalan tüketiciler için reklamlar markayı tanımada, hizmeti anlamada ve kuruma karşı güven duymada önemli bir yere sahiptir. Benzer şekilde reklam filmi tercih eden markaların da öncelikli hedefleri tüketiciyle güçlü bir ilişki kurmak ve güven duygusunu ön plana çıkarmaktır. Bu doğrultuda bir markanın reklam filmi tercihinde aşağıdaki faydaların öne çıkması kaçınılmazdır. İşte reklam filmi kullanmanın markalar için getirdiği ayrıcalıklar!
 
Hizmetin Tüketiciye Anlatılması Kolaylaşır
 
Reklam filmleri ile hizmetin tüketiciye etkisi çok daha ayrıcalıklı bir noktaya ulaşır. Görsel unsurlardan oluşan reklam filminde merak edilen bütün detaylara yer verilmektedir. Böylelikle tüketicinin kafasında en ufak bir soru işareti dahi kalmaz. Bu sayede hizmete yönelik bakış açısı olumlu yönde değişmektedir.

Markanın Akılda Kalıcılığı ve Bilinirliği Artar
 
Reklam ve pazarlama faaliyetlerinde görsel öğelerin yeri tartışmasızdır. Markaların görsel öğeler kullanarak daha akılda kalıcı bir seçenek ortaya çıkaracakları bilinir. Bu nedenle de tüketiciye ulaşmada sorun yaşayan hemen her marka için akılda kalıcılığı ve bilinirliği sağlayacak bir seçenek olarak reklam filmlerini tercih etmek şarttır.

Kurumsal İmaj Yaratır
 
Farklı mecralarda yayınlanmış bir reklam filminin markaya getirdiği kurumsallık sayesinde tüketicilerin markaya bakışı değişir. Bu çerçevede bir markanın daha kurumsal ve güçlü olduğunu hissettirmesinde reklam filminin çok özel olduğundan söz etmek gerekiyor.
 
Sağlık Turizminde Reklam Filminin Önemi
 
Sağlık turizmi, son yılların çıkış yapan sektörlerinden bir tanesi olurken reklam ve pazarlamada da önemli çalışmalara sahne oluyor. Reklam filmi kullanımıyla sağlık turistlerine yönelen markalar için bu yöntem neler getiriyor? Can Media Arts ile siz de alacağınız hizmetin ayrıcalıklarına daha yakından bir göz atmaya başlayın!
 
Reklam Filmleri ile Hastaları Etkileyin

Hastaların hiç bilmedikleri bir ülkeye seyahat ederek sağlık hizmeti almaları büyük bir bilinmezlik içerir. Bu bilinmezliğin neden olduğu çekinceleri ortadan kaldırmanın en iyi yolu reklam filmleri ile güvenilir bir imaj yaratmaktır. Gerek klinik ortamı gerekse sunulacak hizmetlerin reklam filmiyle yansıtılması hastaların klinik tercihini doğrudan etkiler. Sağlık turizminde sık sık tercih edilen bu yöntemle başarılı bir kliniğe dönüşmek de mümkün olur.
 
Doktor ve Personelin Tanıtılması

 
Sağlık turizminde en büyük soru işareti tedavi ve operasyonlarda görev alacak ekibin kim olduğuyla ilgilidir. Web sitesinde paylaşılan görsellerin inandırıcılığı çok yüksek değildir. Bu nedenle reklam filmi ile doktor ve personelin hastalara güven vermesi şarttır. Bu doğrultuda hasta tercih ettiği klinikte hizmet almak istediği doktorun var olup olmadığına dair şüphe duymaz. Böylelikle kliniğe karşı olumsuz bir algı oluşması da söz konusu değildir.
 
Müşteri Görüşlerine Yer Verilmesi

 
Reklam filmi hazırlanırken güveni arttıracak ve kaliteyi hissettirecek bir seçenek olarak müşteri görüşlerine yer verilmesi oldukça değerli olacaktır. Bu çerçevede kliniğin gerçekten de güvenilir olduğu ve alanının en iyisi personele sahip bir kurum özelliği taşıdığını yansıtmak kolaylaşacaktır. Nitekim söz konusu durum hemen her kliniğin hedeflediği bir durumdur.
Bütün ayrıcalıkları düşünüldüğünde sağlık turizminde reklam filmi kullanmak çok özeldir. Marka imajınıza katkı sağlayacağı gibi binlerce kilometre ötedeki hastaların size güven duymasını sağlar. Kliniğin hasta sayısındaki ve saygınlığındaki artışı siz de reklam filmiyle ortaya çıkarmak ister misiniz?


 Can Media Arts ayrıcalıklarını yaşamanın şimdi tam zamanı!

Bizimle İletişime Geçin

Esentepe Mh. Talatpaşa Cd. No: 5/1 Levent İstanbul

0 532 459 1734

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page